حواله وسترن یونیون | Western Union

حوالجات ارزی وسترن یونیون

شرکت وسترن یونیون بیش از ۱۶۰ سال است که کار انتقال فوری وجه را در سراسر جهان به مردم ارائه می دهد. کمپانی وسترن یونیون یکی از سریعترین راه های انتقال پول را به خانواده ها , دوستان و تجار در سراسر جهان ارائه می دهد به طوریکه توسط وسترن یونیون امکان ارسال سریع پول به بیش از ۲۰۰ کشور جهان وجود دارد.

این کمپانی در سال ۱۸۵۱ تحت نام “New York and Mississippi Valley Printing Telegraph Company” آغاز به کار کرد و سپس در سال ۱۸۵۶ به “Western Union” تغییر نام یافت و هم اکنون شما در هر کجای دنیا که باشید می توانید با استفاده از سرویسهای مالی این شرکت در کمتر از چند ثانیه به دوستان و نزدیکان خود (بدون داشتن حساب بانکی) پول ارسال و یا دریافت کنید. این کمپانی بین المللی در اکثر کشورهای دنیا و اکثر بانکهای معتبر دنیا دارای نمایندگی معتبر می باشد. که البته بدلیل تحریم های مالی ایران ارائه این سرویس در ایران غیر ممکن است. در جهت رفع تحریم های موجود ما امکان ارسال فوری پول از ایران به کلیه کشورهای جهان و یا برعکس آن را برای شما مشتریان عزیز فراهم آورده ایم, کلیه سفارشت نهایتا ظرف  مدت ۲۴ ساعت کاری انجام گشته و وجه مورد نظر به دست گیرنده خواهد رسید.

روش ارسال حواله وسترن یونیون (به سایرین)

برای اینکار کافیست تا با مشخصات پاسپورتی فرد گیرنده، کشور مقصد و مبلغ مورد نظر سفارش حواله وسترن خود را در سایت آسان پی ثبت کنید. سفارش شما ظرف حداکثر یک روز کاری انجام شده و نهایتا اطلاعات مورد نیاز شامل یک کد امنیتی ده رقمی “MTCN Code” به همراه اطلاعات فرستنده وجه برای شما ارسال می شود. سپس فرد گیرنده وجه می تواند با در دست داشتن گذرنامه (پاسپورت) خود به هر یک از نمایندگان Western Union در شهر خود مراجعه کرده و با ارائه کد امنیتی و پاسپورت خود به سادگی پول خود را (به واحد همان کشور) دریافت نماید.با توجه به تعداد بالای شعبات وسترن یونیون در کشورهای مختلف دسترسی به این شعبات برای فرد گیرنده حواله به راحتی میسر خواهد بود.

چنانچه گیرنده حواله در آمریکا یا کانادا است، ایالت و شهر گیرنده وجه نیز برای انجام حواله مورد نیاز است

روش دریافت حواله وسترن یونیون (از سایرین)

شاید یکی از مشتریان، اقوام و یا آشنایان شما بخواهد از خارج کشور مبلغی را برای شما ارسال کند. در این صورت شما می توانید در سایت سفارش دریافت حواله وسترن یونیون ثبت کنید. پس از ثبت سفارش اطلاعات مربوط به دریافت کننده حواله برای شما ارسال می شود. شما اطلاعات گیرنده حواله را برای طرف مقابل خود ارسال می کنید تا بتواند حواله را ارسال کند. پس از انجام حواله کد ۱۰ رقمی MTCN را از طرف مقابل خود دریافت کنید و آن کد را در سفارش خود ثبت کنید. پس از ثبت  کد ما در کمتر از ۲۴ ساعت معادل ریالی آن به حساب شما واریز خواهیم کرد. جهت تسویه حواله وسترن یونیون کارمزد ما از مبلغ حواله کسر شده و نهایتا دلار آن به نرخ خرید اسکناس با شما تسویه می شود.

حوالجات وسترن یونیون در ایران

متاسفانه بدلیل تحریم های مالی شرکت وسترن یونیون در ایران شعبه رسمی ندارد ولی از طریق گروه آسان پی شما می توانید در کمتر از ۲۴ ساعت به هر جای دنیا حواله خود را ارسال و یا دریافت کنید. گروه آسان پی جهت جلب رضایت مشتریان خود همواره سعی بر ارائه خدمات حواله با کمترین میزان کارمزد و در سریعترین زمان ممکن را دارد.

روال انجام سفارش حواله در آسان پی

در ایام هفته بجز روزهای تعطیل رسمی تمامی سفارشات حواله ای که قبل از ساعت ۳ بعد از ظهر ثبت شده باشد در همان روز تا ۱۱ شب انجام و اسکن آن برای شما ارسال می گردد. پس از آن شما باید کد MTCN را به گیرنده حواله ارائه دهید تا وی با ارائه این کد و کارت شناسایی (ترجیحا پاسپورت) از طریق مراجعه به یکی از شعبه های وسترن یونیون مبلغ حواله شده را دریافت کند.

سوالات متداول کاربران

با توجه به قوانین مالی شرکت Western Union حداکثر تا ۵,۰۰۰ دلار آمریکا در یک روز برای یک نفر و یا معادل این مبلغ به واحد های دیگر پول

تمام تلاش «آسان‌پی» این است که طی ۱ ساعت کاری رسید حواله وسترن یونیون شما را به دست شما برساند. اما این کار در برخی موارد ممکن است تا ۳ ساعت کاری طول بکشد.

بله ، تغییر اسم مستلزم کنسل کردن حواله قبلی و انجام حواله جدید است. در این موارد کارمزد وسترن یونیون توسط خود شرکت عودت داده نمیشود.

بله کاملا. اما برای اطلاعات بیشتر حتما موارد لازم امنیتی را در پست کلاهبرداری های رایج اینترنتی مطالعه کنید.

لیست شعب و دفاتر شرکت وسترن یونیون در آدرس https://locations.westernunion.com قابل مشاهده و جستجو می باشد.

کد وسترن یونیون شما را سعی خواهیم کرد که در کمتر از ۱ ساعت کاری برای شما ارسال کنیم، اما گاهی این امر تا ۳ ساعت کاری طول خواهد کشید.

اگر گیرنده حواله شما در کشوری است که هنگام دریافت نمی‌تواند ارز دلار دریافت کند (مثلا کشورهای حوزه یورو که فقط ارز یورو دریافت می‌کنند) در این صورت وسترن یونیون بابت انجام حواله اکسچنج فی میگیرد.

به عنوان مثال اگر شما ۵۰۰ دلار به ایتالیا ارسال میکنید و بر اساس سایت  xe.com مبلغ ۵۰۰ دلار معادل ۴۷۵ یورو میشود. وسترن یونیون هنگام ارسال حواله بر اساس نرخ های خودش عمل میکند و ممکن است گیرنده ۴۶۵ یورو دریافت کند.

دقت کنید هزینه تبدیل ارز (اکسچنج فی) هزینه ای نیست که «آسان‌پی» محاسبه و یا لحاظ کند و شما از هر جای دنیا که همین حواله وسترن یونیون را ارسال کنید وسترن یونیون این هزینه را دریافت میکند.